Ereksiyon Bozukluğunun Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Ereksiyon Bozukluğunun Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Ereksiyon Sorunu Nedir?

Ereksiyon sorunu cinsel birleşmelerde erkeklerin penisinde gereken düzeyde sertlik oluşmaması veya bu sertliğin devam ettirilebilir düzeyde olamaması sorunu olarak tanımlanabilir. Ereksiyon sorunu nedir dersek sizlere bu yanıtı verebiliriz. Ereksiyon sorunu özellikle ülkemizde 40 yaş üzeri erkeklerin daha yoğun yaşadığı bir problem olarak bilinmektedir. Bununla birlikte genç erkeklerde de görülebilen bu rahatsızlık altında yatan birçok neden yüzünden görülmektedir. Ereksiyon sorunu yaşamamak için kişilerin düzenli olarak spor yapması, alkol ve sigara kullanımından uzak durması kısacası sağlıklı bir yaşam sürmesi gerekir. Peki ereksiyon sorunlarını doğuran etmenler nelerdir. Ereskiyon bozukluğuna hangi faktörler neden olur?

Ereksiyon Bozukluğuna Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Ereksiyon bozukluğu erkeklerde fiziksel ve psikolojik faktörler ile görülmektedir. Ereksiyon bozukluğuna neden olabilecek birçok durum vardır. Psikolojik ve fiziksel faktörlerin altında yer alan bu durumlar nedeni ile kişilerde ereksiyon bozukluğu görülür. Kişilerin ereksiyon bozukluklarından uzak bir yaşam sürmeleri için düzenli olarak spor yapmaları, fazla kilolarından kurtulmaları, alkol ve sigara kullanımından uzak durmaları ve düzenli bir yaşam benimsemeleri önerilir. Peki ereksiyon bozukluğunun sebepleri nelerdir?

Psikolojik Faktörler

* Özgüven eksikliği

* Depresif durumlar

* Yoğun iş temposu ve stres

* Partnere bağlı sebepler

* Kıskançlık veya partnere olan cinsel doyum

* Düzensiz seks hayatı

Fiziksel Faktörler

* İlaçların yan etkileri

* Kronik rahatsızlıklar

* Nörolojik problemler ( sinir sistemi rahatsızlıkları )

* Sigara ve alkol kullanımı

* Şeker hastalığı ( Diyabet )

* Kalp rahatsızlıkları

* Yüksek tansiyon

Ereksiyon Bozukluğunun Başlıca Sebepleri Nelerdir

Gibi durumlar ereksiyon bozukluğuna neden olan durumlar arasında yer alır. Yukarıda fiziksel ve psikolojik faktörlerin altında yer alan etmenler yüzünden kişilerde ereksiyon bozuklukları görülmektedir. Ereksiyon bozukluklarında kişiler bazı tedavi yöntemleri ile birlikte bu sorunu yenebilirler. Daha önceleri bu sorunun tedavisi doğadan alınan bitkilerin karışımları ile yapılmaktaydı, günümüzde ise birçok tedavi yöntemi ile kişiler bu rahatsızlıklardan kurtulabilmek mümkün. Vakum cihazları, enjeksiyon tedavisi, penis protezleri, ilaç tedavisi gibi yöntemler ile kişilerin ereksiyon bozuklukları giderilebiliyor. Ereksiyon bozukluklarında hastaların ereksiyon bozukluğuna yol açan fiziksel yada psikolojik faktörler tespit edilmelidir. Hekim tarafından, fiziksel yada psikolojik olarak yaşanan  ereksiyon bozukluğuna neden olan faktör bulunduktan sonra gerekli yönlendirme yapılır. Günümüzde ereksiyon bozukluklarının psikolojik olarak yaşanması durumunda cinsel terapist yönlendirmesi yapılmaktadır. Fiziksel durumlarda ise hekim tarafından belirlenen tedavi yöntemleri ile hastalık giderilmeye çalışılır.

Ereksiyon Bozukluğunda Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ereksiyon bozukluğunda tedavi yöntemleri oldukça geniştir. Bu yüzdendir ki artık ereksiyon problemleri korkulacak bir rahatsızlık olmaktan çıkmıştır. Ereksiyon problemleri psikolojik etmenlerden kaynaklanıyorsa cinsel terapist tarafından belirlenen tedavi yöntemleri ile giderilmeye çalışılır. Fiziksel problemler hekimin belirleyeceği tedavi yöntemleri ile halledilir. Günümüzde ereksiyon bozukluğu tedavisinde vakum cihazları, enjeksiyon tedavisi, penis protezleri ve ilaç tedavisi yöntemleri ile kişilerin ereksiyon bozuklukları giderilir. En çok tercih edilen yöntem ilaç tedavisi yöntemidir. Çünkü ilaç tedavisi yöntemi hiçbir tıbbi müdahale gerekmeksizin uygulanan, kişilerin çok kısa sürede etkili sonuçlar aldığı bir yöntemdir. Doktorun önerdiği ilaçlar ile kişiler ereksiyon bozuklukları sorunlarının önüne geçebilirler. İlaç tedavisi yöntemi dışında vakum cihazları kullanılarak da kişilerin ereksiyon sorunları giderilebilir. Ayrıca enjeksiyon ve penis protezleri de kullanılan diğer yöntemler arasında yer alır. Kişiler doktorun belirleyeceği tedavi yöntemi ile bu rahatsızlıklardan kolay bir şekilde kurtulabilirler. Bu yüzden ereksiyon sorunu yaşayan kişilerin çekinmeden ve korkmadan bir an önce doktora başvurmaları gerekmektedir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Konuya yorum yaz

Adınız (gerekli)
Mail Adresiniz (paylaşılmayacak) (gerekli)
Website Adresiniz

SON YORUMLAR

  • Gökhan 3 Şubat 2019 at 22:23 on Kamagra Jel Aroma ÇeşitleriMuhteşem. Ereksiyonda etkisi pek olmadı ama geciktirici ve cinsel istek artırıcı özelliği çok iyi. Resmen titrettim :)
  • Murat tek 13 Ocak 2019 at 15:37 on YorumlarSüper
  • Gurkan 5 Ocak 2019 at 12:39 on Kamagra Jel Nedir? Yan Etkileri Nedir?Kargolamaya özen gösterilmiş, şubeden alırken acaba adamlar ne gözle bakıyor diye düşünürken kargo üstünde 'dosya' yazınca yüzümde gülümseme oluştu =)
  • Ahmet kaygısız 7 Aralık 2018 at 22:10 on YorumlarMüthiş bir ürün kesinlikle tavsiye ederim
SİPARİŞ VER TIKLA ARA